Elected Officials

Obetz elected officials are elected by the voters in the Village of Obetz during the regularly scheduled election cycles.  The Mayor and two Council members are elected to four-year terms in November 2011, November 2015, November 2019, and so on.  The remaining four Council members are elected to four-year terms in November of 2013, November 2017, November 2021 and so on.  The current elected officials for the Village are:

 

Top Row, Left to Right: Hon. Michael Flaherty; Mayor D. Greg Scott; Hon. James Wiley; Hon. Guiles Richardson;

Bottom Row, Left to Right: Hon. Angie Kirk; Hon. Bonnie Wiley; Hon. Louise Crabtree